Veenbonkencup 2025: zeilstrijd met zon, wind en veenbonken
Nieuwkoop – Het langste weekend van het jaar stond in het teken van de jaarlijkse Veenbonkencup, een traditionele zeilwedstrijd op de Nieuwkoopse Plassen. Met 36 fanatieke deelnemers, uitdagende weersomstandigheden en een vleugje Friese hulp werd het een sportief spektakel om niet snel te vergeten.
De wedstrijdleiding lag dit jaar in handen van Klaas ’t Hoen, een lokaal zeilicoon die normaal gesproken zelf op zijn 16m² over het water scheert. Voor deze gelegenheid liet hij zijn eigen boot echter aan wal en nam de organisatie op zich. Klaas kreeg versterking van Gerlof van der Werf, speciaal overgekomen uit Sneek. Samen stelden zij een aantal uitdagende wedstrijdbanen samen.
Zij werden bijgestaan door vaste vrijwilligers Adriaan Breukel en Louis Molders, die onlangs werden uitgeroepen tot vrijwilligers van het jaar in Nieuwkoop. Een titel die zij meer dan verdiend hebben, want hun inzet houdt de vereniging levendig en actief.
Veen, puzzelbanen en verrassend weer
De naam Veenbonkencup is een knipoog naar de veenbonken die volop te vinden zijn in en rondom de Nieuwkoopse Plassen. En zoals het een echte Veenbonkencup betaamt, werden de deelnemers dit jaar getrakteerd op een bonte mix van weersomstandigheden. Regen, harde wind, tropische zon én windstilte wisselden elkaar af, wat het wedstrijdweekend zowel uitdagend als spectaculair maakte.
’s Ochtends werden er twee zogeheten up-down wedstrijden gevaren, waarna na de lunch de klassieke banenkaart van Nieuwkoop tevoorschijn kwam. Deze wordt door menig zeiler liefkozend de “puzzeltocht” genoemd vanwege de ingewikkelde route over het water.
Een blik vooruit: 90 jaar zeiltraditie
De deelnemers kwamen niet alleen uit de regio, maar vanuit het hele land wisten fanatieke wedstrijdzeilers de weg naar het clubhuis van Noord-Zuid te vinden. De sfeer was goed, het water uitdagend en de strijd sportief.
De vereniging kijkt met plezier terug op een geslaagd weekend en blikt alvast vooruit naar het laatste weekend van juli, waar de Voor-Niwa plaatsvindt en in het teken staan van het 90-jarig jubileumfeest. Tot die tijd is de Onderlinge traditiegetrouw op de zondag.
Voor de uitslagen klik hier.
Voor foto's zaterdag klik hier met dank aan Pieter Lanser.
Voor foto's zondag klik hier met dank aan Adriaan Breukel.